I. Ulusal Siyaset Bilimi Kongresi Bildiri Çağrısı

I. Ulusal Siyaset Bilimi Kongresi Bildiri Çağrısı

Siyasi İlimler Türk Derneği, I. Ulusal Siyaset Bilimi Kongresi’ne bireysel bildiri ve panel başvuruları 1 Ağustos 2022 tarihine kadar uzatılmıştır.

Kongreye başvurmak için 1 Ağustos 2022 tarihine kadar bildirinizi veya panel önerinizi (panel konusu, panel üyeleri ve bildirileriyle birlikte) web sayfamızdaki ilgili formları doldurarak konferans@siyasiilimler.org.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Ulusal Kongre Başvuru Formu için tıklayınız.

Kongreye katılmak isteyenlerin derneğe üye olması ve aidat borcu olmaması gerekmektedir. Katılım ücretinin doktoralı katılımcılar için erken kayıt durumunda 250 TL; 1 Eylül’den sonra kongrenin yapıldığı yıl 300 TL; üye öğrenciler (yüksek lisans ve doktora öğrencileri) için katılımın ücretsiz olması kararlaştırılmıştır.

Dinleyici olarak katılmak isteyen öğrencilere katılım ücretsizdir, ancak doktoralı araştırmacıların bildiri sunmadan kongreye katılmak için dernek hesabına 100 TL yatırması gerekmektedir. Yol ve konaklama masrafları katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

Dernek üyeliği ile ilgili bilgilere derneğimizin web sayfasından (www.siyasiilimler.org.tr) ulaşılabilir. Siyasi İlimler Türk Derneği’ne üye olmak için Dernekler Kanunu’ndaki koşullara uymak ve siyasi bilimler dalında çalışmalar ya da yayınlar yapmış olmak gereklidir. Üyeliğe kabul yönetim kurulu onayıyla gerçekleşir.

SİTD yıllık aidatımız (2022 yılı itibarıyla) akademisyen üyeler için 120 TL, öğrenci üyeler için 30 TL’dir. Hesap numaramız Garanti Bankası Çağlayan Şubesi TR13 0006 2000 4030 0006 2992 04’tür. Web sitesindeki üyelik formunun doldurularak aidat ve kayıt ücreti ödemesine dair dekont ile birlikte bilgi@siyasiilimler.org.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Başvuru sonuçları 15 Ağustos 2022 tarihinde duyurulacaktır. Kabul edilen bildiriler için özet kitapçığı hazırlanacaktır. Tam bildiri metinlerinin 15 Eylül 2022 tarihine kadar konferans@siyasiilimler.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.