Deprem Sonrası Destek Programı

Deprem Sonrası Destek Programı

6 Şubat 2023’ten bu yana gerçekleşen depremlerde hayatını kaybedenlerin acısını içtenlikle paylaşıyoruz ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Siyasi İlimler Türk Derneği (SİTD) yönetim kurulu olarak depremden bu yana kişisel yardımların ötesinde nasıl bir dayanışma ağı kurabileceğimizi değerlendiriyoruz.  Öncelikli olarak depremden etkilenen illerdeki üniversitelerin siyaset bilimi, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerindeki akademisyenler ve öğrencilerin akademik ihtiyaçlarını karşılamak için destek olmak istiyoruz.  Bu yöndeki girişimlerimize aşağıdaki çalışmalarla başlıyoruz:

  • Kitap desteği: Akademisyen ve öğrencilerin ihtiyaçları olan kitapların tespit edilmesi ve kendilerine ulaştırılması
  • Danışmanlık desteği: Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu ders, tez ve yayın alanlarında danışmanlık desteği sağlanması
  • Konferans ve kongre katılım desteği: Bölge üniversitelerinde siyaset bilimi, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerinin doktora programlarında eğitim gören 5 öğrencinin bu yıl Ankara’da yapılacak olan II. Ulusal Siyaset Bilimi Kongresi’ne, 5 öğrencinin de yine bu yıl Ankara’da yapılacak olan 19. Lisansüstü Konferansı’na ulaşım ve konaklama masraflarının karşılanması; üyelik ve katılım ücretlerinden muaf tutulmaları

Yukarıdaki etkinlikler konusunda katkıda bulunmak isteyenlerin https://forms.gle/286rcdEGRLcsDsRcA adresindeki formu doldurmasını rica ediyoruz.

Yukarıdaki etkinlikler konusunda destek almak isteyenlerin https://forms.gle/kcupajzca2SQJNFw8 adresindeki formu doldurmasını rica ediyoruz.

Bu zor günleri dayanışma içinde birlikte aşacağımıza inanıyoruz.