II. Ulusal Siyaset Bilimi Kongresi’ne Bildiri ve Panel Başvuruları 11 Haziran’a Uzatıldı

II. Ulusal Siyaset Bilimi Kongresi’ne Bildiri ve Panel Başvuruları 11 Haziran’a Uzatıldı

Siyasi İlimler Türk Derneği tarafından 7-8 Ekim’de Bilkent Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan II. Ulusal Siyaset Bilimi Kongresi için bireysel bildiri ve panel başvuruları 11 Haziran’a kadar uzatılmıştır. 

Kongreye bireysel bildiri veya panelle başvurmak mümkündür. Kongreye başvurmak için 11 Haziran 2023 tarihine kadar bildiri veya panel önerinizi (panel konusu, panel üyeleri ve bildiri özetleriyle birlikte) web sayfamızdaki ilgili formları doldurarak konferans@siyasiilimler.org.tr adresine göndermeniz gerekmektedir. (Bildiri ve panel başvuru formları ekte verilmiştir.)

Kongreye katılmak isteyenlerin derneğe üye olması ve aidat borcu olmaması gerekmektedir. Dernek üyeliği ile ilgili bilgilere derneğimizin web sayfasından ulaşılabilir. Siyasi İlimler Türk Derneği’ne üye olmak için Dernekler Kanunu’ndaki koşullara uymak ve siyasi bilimler dalında çalışmalar ya da yayınlar yapmış olmak gereklidir. Üyeliğe kabul yönetim kurulu onayıyla gerçekleşir.

SİTD yıllık aidatımız (2023 yılı itibariyle) doktorasını tamamlamış üyeler için 250 TL, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 75 TL’dir. Hesap numaramız Garanti Bankası Çağlayan Şubesi TR13 0006 2000 4030 0006 2992 04’tür. Web sitesindeki üyelik formunun doldurularak aidat ve kayıt ücreti ödemesine dair dekont ile birlikte bilgi@siyasiilimler.org.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Katılım ücretinin dernek üyesi doktoralı katılımcılar için erken kayıt durumunda 500 TL, 1 Ekim’den sonra ise 600 TL olması kararlaştırılmıştır. Dernek üyesi öğrenciler (yüksek lisans ve doktora öğrencileri) kongreye ücretsiz olarak katılabileceklerdir. Ayrıca, sunuş yapmadan dinleyici olarak katılmak isteyenler için de katılım ücretsizdir. Yol ve konaklama masrafları katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

Başvuru sonuçları 26 Haziran 2023 tarihinde duyurulacaktır. Kabul edilen bildiriler için özet kitapçığı hazırlanacaktır. Tam bildiri metinlerinin 22 Eylül 2023 tarihine kadar konferans@siyasiilimler.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

Panel Başvuru Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bildiri Başvuru Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.