Siyasi İlimler Türk Derneği XVIII. Lisansüstü Konferansı için başvurular 23 Eylül tarihine kadar uzatılmıştır

Siyasi İlimler Türk Derneği XVIII. Lisansüstü Konferansı için başvurular 23 Eylül tarihine kadar uzatılmıştır

8 Ekim 2022, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek 18. Lisansüstü Konferansımız için son başvuru tarihi 23 Eylül’e uzatılmıştır.

2022 yılı SİTD Lisansüstü Konferansı’na bildirileriyle katılmak isteyen lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin, aşağıdaki formu doldurduktan sonra 23 Eylül 2022 tarihine kadar  konferans@siyasiilimler.org.tr e-posta adresine göndermeleri beklenmektedir. Başvuru sonuçları 25 Eylül 2022 tarihinde katılımcılara duyurulacak ve konferans programı 1 Ekim 2022 tarihinde ilan edilecektir.

Katılımcılar, bireysel bildirileriyle olduğu gibi panel önerileriyle de konferansa katılım başvurusu yapabilirler. Panel önerisi ile katılım başvurusu yapmak isteyenler oturumda yer alacak her bir bildiri için aşağıdaki formu doldurmalı ve buna ek olarak oturum başlığı ve oturumda ele alınacak temel sorunsalı belirtmelidirler (Bildiri ve panel başvuru formları çağrının ekinde yer almaktadır.)

Konferansa katılımlar gönderilecek bildiri özetleri üzerinden değerlendirileceği için özetlerin kapsamlı (max 500 kelime) olması beklenmektedir. Katılımcılardan tam metin istenmeyecektir, sadece sözlü sunum yapılacaktır. Özet kitapçığı çevrimiçi olarak yayımlanacaktır. Konferanstan sonra yapılacak yeni bir duyuru ile tam metin olarak gönderilen bildiriler hakem sürecinden geçirilerek seçilenler dernek yayını olarak yine çevrimiçi olarak yayımlanacaktır.

Prof. Dr. Nermin Abadan Unat En İyi Makale Ödülü 2022

Bu yıl ilk kez en iyi makale ödülü verilecektir. Türkiye’de siyaset biliminin gelişimine büyük katkıları olan ve siyaset bilimi eğitiminin ayrı bir kürsü haline gelmesi için emek veren Prof. Dr. Nermin Abadan Unat adına verilecek ödüle başvurmak isteyenlerin 30 Eylül 2022 tarihine kadar konferans@siyasiilimler.org.tr adresine tam bildiri metnini iletmeleri gerekmektedir.

SİTD tarafından belirlenecek olan jüri, tam metinleri gönderilen bildirileri değerlendirecek, ana konuşmanın akabinde ödülü kazanan bildiri duyurulacak ve ödül sahibine takdim edilecektir. Ödül miktarı 1000 TL olarak belirlenmiştir.

 

Ulaşım ve Konaklama ile İlgili Not: Ulaşım ve konaklama ile ilgili burs mevcut değildir. Ancak konaklama ile ilgili uygun fiyatlı seçenekler önerilecektir.

Siyasi İlimler Türk Derneği XVIII. Lisansüstü Konferansı 2022 Başvuru Formu – PDF indirmek Tıklayınız.

Siyasi İlimler Türk Derneği XVIII. Lisansüstü Konferansı 2022 Bildiri Çağrısı – PDF indirmek için Tıklayınız.